WORLD CUP 1970 NATIONAL SQUADS
(In red, original names of countries and players)
|
|
Goalkeepers 12. Jean-Marie
Trappeniers (RSC Anderlechtois [Bruxelles]) 22. Jacques
Duquesne ( Defenders 2. Georges
Heylens (RSC Anderlechtois) 3. Jean Thissen (Royal
Standard Club de Liège) 4. Nicolas
Dewalque (Royal Standard Club de Liège) 5. Léon
Jeck (Royal Standard
Club de Liège) 13. Jacques
Beurlet (Royal Standard Club de Liège) Midfielders 6. Jean Dockx
(Royal Racing White [Bruxelles]) 8. Wilfried
van Moer (Royal Standard Club de Liège) 14. Maurice
Martens (RSC Anderlechtois) 15. Erwin
van den Daele (Club
Brugge KV) 17. Jan Verheyen
(Beerschot
VAV [Antwerpen]) 20. Alfons Peeters
(RSC Anderlechtois)* Forwards 7. Léon Semmeling
(Royal Standard Club de
Liège) 9. Johan Devrindt
(RSC Anderlechtois) 10. Paul
van Himst (RSC
Anderlechtois) (c) 11. Wilfried
Puis (RSC Anderlechtois) 16. Odilon Polleunis (Sint-Truidense VV) 18. Raoul
Lambert (Club Brugge
KV) 19. Pierre
Carteus (Club Brugge KV) 21. Frans
Janssens (Koninklijke Lierse SK)* COACH:
Raymond
Goethals * These two players, although
included in the official list submitted to FIFA, didn’t travel to
Mexico and stayed in Belgium on reserve. |
Goalkeepers 12. Eduardo
Roberto Stinghen “ 22. Émerson Leão (SE Palmeiras [São Paulo]) Defenders 2. Hércules Brito Ruas (CR Flamengo [Rio de Janeiro]) 3. Wilson da Silva Piazza (Cruzeiro EC [Belo Horizonte]) 4. Carlos Alberto
Torres (Santos FC)
(c) 6. Marco Antônio
Feliciano (Fluminense
FC) 14. José Guilherme Baldocchi (SE Palmeiras) 15. José de Anchieta Fontana (Cruzeiro EC) 16. Everaldo Marques
da Silva (Grêmio Foot-Ball
[Porto Alegre]) 17. Joel Camargo
(Santos FC) 21. José Maria Rodrigues Alves “Zé Maria”
(Portuguesa D. [SP]) Midfielders 5. Clodoaldo Tavares
Santana (Santos FC) 8. Gérson de Oliveira
Nunes (São Paulo FC) 11. Roberto
Rivellino (SC Corinthians Paulista) 18. Paulo César
Lima “Caju” (Botafogo FR [Rio de Janeiro]) Forwards 7. Jair Ventura Filho “Jairzinho”
(Botafogo FR) 9. Eduardo Gonçalves de Andrade “Tostão”
(Cruzeiro EC) 10. Édson Arantes
do Nascimento “Pelé”
(Santos FC) 13. Roberto Lopes
Miranda (Botafogo FR) 19. Jonas Eduardo Américo “Edu”
(Santos FC) 20. Dario José
dos Santos (Clube Atlético
Mineiro [Belo Horizonte]) COACH: Mário Jorge Lobo Zagallo |
Bulgaria (България) |
|
Goalkeepers 13. Stojan
Yordanov (Стоян
Йорданов) (CSKA-SZ
[Sofija]) 22. Georgi
Kamenski (Георги
Каменски) (FK Levski-Spartak)* Defenders 2. Aleksandăr Shalamanov (Александър
Шаламанов) (Slavija) 3. Ivan Dimitrov (Иван Димитров) (FK Akademik
[Sofija]) 4. Stefan
Aladzhov (Стефан
Аладжов) (FK Levski-Spartak) 5. Ivan Davidov (Иван Давидов) (ŽSK Slavija) 6. Dimităr
Penev (Димитър
Пенев) (CSKA-SZ) 12. Milko
Gajdarski (Милко Гайдарски) (FK Levski-Spartak) 14. Dobromir
Zhechev (Добромир
Жечев) (FK Levski-Spartak) 15. Boris
Gaganelov (Борис Гаганелов) (CSKA-SZ)
(c) Midfielders 8. Khristo
Bonev (Христо Бонев)
(FK
Lokomotiv [ 16. Asparukh
Nikodimov (Аспарух Никодимов)
(CSKA-SZ) 17. Todor
Kolev (Тодор Колев) (ŽSK Slavija) Forwards 7. Georgi
Popov (Георги
Попов) (FK Trakija [ 9. Petăr
Zhekov (Петър Жеков) (CSKA-SZ) 10. Dimităr
Yakimov (Димитър
Якимов) (CSKA-SZ) 11. Dinko
Dermendzhiev (Динко Дерменджиев) (FK Trakija) 18. Dimităr
Marashliev (Димитър
Марашлиев) (CSKA-SZ) 19. Georgi
Asparukhov (Георги Аспарухов) (FK Levski-Sp.) 20. Vasil
Mitkov (Васил Митков) (FK Levski-Spartak
[Sofija]) 21. Bozhidar
Grigorov (Божидар
Григоров) (ŽSK Slavija) COACH: Stefan Bozhkov (Стефан
Божков) * Yordan Filipov (CSKA-SZ),
originally selected as third goalkeeper, was injured just before
the first game and FIFA allowed Bulgaria to call up a late replacement
(Kamenski). |
Goalkeepers 1. Ivo Viktor (VTJ Dukla Praha) 13. Anton
Flešár (TJ Lokomotíva Košice) 22. Alexander Vencel (Slovan ChZJD Bratislava) Defenders 2. Karol
Dobiáš (FC Spartak Trnava) 3. Václav
Migas (TJ Sparta ČKD Praha) 4. Vladimír
Hagara (FC Spartak Trnava) 5. Alexander Horváth (Slovan
ChZJD 12. Ján Pivarník (TJ VSS
Košice) 14. Vladimír Hrivnák (Slovan
ChZJD 15. Ján Zlocha (Slovan
ChZJD Midfielders 6. Andrej Kvašňák
(KRC Mechelen) 7. Bohumil
Veselý (TJ Sparta ČKD
Praha) 9. Ladislav
Kuna (FC Spartak Trnava) 16. Ivan Hrdlička (Slovan ChZJD Bratislava) 17. Jaroslav
Pollák (TJ VSS Košice) 18. František
Veselý (TJ Slavia Praha) Forwards 8. Ladislav Petráš
(TJ Inter Slovnaft [ 10. Jozef Adamec
(FC Spartak Trnava) 11. Karol Jokl (Slovan
ChZJD 19. Josef
Jurkanin (TJ Sparta
ČKD Praha) 20. Milan
Albrecht (TJ Jednota Trenčín) 21. Ján Čapkovič (Slovan
ChZJD COACH: Jozef Marko |
El Salvado |
|
Goalkeepers 13. Tomás Ernesto Pineda Nieto
(CD Juventud Olímpica [Metalío]) 20. Juan Gualberto Fernández (Atlante FC [San Salvador]) Defenders 2. Roberto Rivas (Alianza FC [San Salvador])
3. Salvador Antonio Mariona Rivera
(Alianza FC)
(c) 4. Santiago Cortés Méndez (CD
Atlético Marte [San Salvador]) 5. Saturnino Baltazar Osorio Zapata (CD Águila [San Miguel]) 14. José Mauricio Manzano López (CD FAS [Santa Ana]) 18. Guillermo Antonio Castro
Orellana (CD Atlético
Marte) Midfielders 6. José Antonio Quintanilla
Escobar (CD Atlético Marte) 7. Mauricio Alonso Rodríguez Lindo
(CD Universidad [S. Salvador]) 8. Jorge Alfredo Vásquez (CD Universidad) 16. Genaro Sermeño (CD FAS)
19. Sergio de Jesús Méndez Bolaños (CD Atlético Marte) 22. Alberto Villalta Ávila
(CD Atlético Marte) Forwards 9. Juan Ramón Martínez (CD Águila) 10. Salvador Flamenco Cabezas
(Adler FC [San Nicolás]) 11. Ernesto Hugo Aparicio (CD Atlético Marte) 12. Mario Antonio Monge (CD FAS) 15. David Arnoldo Cabrera (CD FAS) 17. Jaime Rafael Portillo (Alianza FC) 21. Élmer Ángel Acevedo (CD FAS) COACH: Hernán Carrasco Vivanco |
Goalkeepers 12. Peter
Bonetti ( 13. Alex
Stepney ( Defenders 2. Keith
Newton (Everton
FC [ 3. Terry Cooper ( 5. Brian
Labone (Everton
FC) 6. Bobby
Moore (West Ham
United FC [ 14. Tommy Wright (Everton
FC) 15. Norbert
“Nobby” Stiles ( 17. Jackie Charlton ( Midfielders 4. Alan Mullery (Tottenham
Hotspur FC [ 8. Alan Ball (Everton FC) 9. Bobby Charlton ( 16. Emlyn
Hughes ( 18. Norman
Hunter ( 19. Colin
Bell ( Forwards 7. Francis
“Franny” Lee ( 10. Geoff
Hurst (West Ham United FC) 11. Martin
Peters (Tottenham Hotspur FC) 20. Peter
Osgood ( 21. Allan Clarke
( 22. Jeff
Astle (West Bromwich
Albion FC) COACH: Alf Ramsey |
|
Israel (ישראל |
Goalkeepers 21. Manfred
Manglitz (1. FC Köln) 22. Horst
Wolter (BTSV Eintracht
1895 [Braunschweig]) Defenders 2. Horst-Dieter
Höttges (SV Werder 3. Karl-Heinz Schnellinger (AC Milan) 5. Willi
Schulz (Hamburger
SV) 7. Hans-Hubert
“Berti” Vogts (VfL Borussia Mönchengladbach) 11. Klaus
Fichtel (FC Schalke
04 [ 15. Bernd
Patzke (Hertha
BSC [ 16. Max Lorenz (BTSV
Eintracht 1895 18. Klaus-Dieter
Sieloff (VfL Borussia Mönchengladbach) Midfielders 4. Franz
Beckenbauer (FC Bayern München) 6. Wolfgang
Weber (1. FC Köln) 8. Helmut
Haller (Juventus FC [ 12. Wolfgang
Overath (1. FC Köln) 19. Peter
Dietrich (VfL Borussia
Mönchengladbach) Forwards 9. Uwe Seeler
(Hamburger SV)
(c) 10. Siegfried
“Siggi” Held (BV Borussia 09 [ 13. Gerd
Müller (FC Bayern München) 14. Reinhard
“Stan” Libuda (FC Schalke 04) 17. Johannes
“Hennes” Löhr (1. FC Köln) 20. Jürgen
Grabowski (Eintracht Frankfurt) COACH: Helmut Schön |
Goalkeepers 21. Yechiel Hameiri
(יחיאל המאירי)
(Hapoel Haifa MK) 22. Yair Nossovsky (יאיר
נוסובסקי) (Hapoel Kfar-Saba MK) Defenders 3. Menachem Bello
(מנחם בלו)
(Maccabi Tel-Aviv MK) 4. David Primo
(דוד פרימו)
(Hapoel Tel-Aviv MK) 5. Zvi Rosen (צבי רוזן) (Maccabi Tel-Aviv MK) 6. Shmuel Rosenthal
(שמואל רוזנטל)
(Hapoel Petah-Tikva MK) 12. Yishaayahu
Schwager (ישעיהו שווגר)
(Maccabi Haifa MK) 16. Yochanan Vollach
(יוחנן וולך)
(Hapoel Haifa MK) 20. David
Karako (דוד קרקו) (Maccabi Tel-Aviv MK)* Midfielders 7. Itzhak Shum
(יצחק שום)
(Hapoel Kfar-Saba MK) 11. George
Borba (ג'ורג' בורבה)
(Hapoel Tel-Aviv MK) 14. Dani Shmulevich-Rom
(דני שמולביץ-רום)
(Maccabi Haifa) 18. Mosheh
Romano (משה רומנו) (Shimshon Tel-Aviv MK) 19. Aharon
Shuruk (אהרון שורוק)
(Hakoah Maccabi Ramat-Gan) Forwards 2. Shraga
Bar (שרגא בר) (Maccabi Netanya MK) 8. Giora
Spiegel (גיורא שפיגל) (Maccabi
Tel-Aviv MK) 9. Yehoshua Feigenbaum
(יהושע פייגנבוים) (Hapoel
Tel-Aviv) 10. Mordechai
Spiegler (מרדכי
שפיגלר) (Maccabi
Netanya) (c) 13. Yechezkel
Chazom (יחזקאל
חזום) (Hapoel
Tel-Aviv MK)* 15. Rachamim
Talbi (רחמים טלבי)
(Maccabi Tel-Aviv MK) 17. Eli Ben-Rimoz (אלי בן-רימוז') (Hapoel Yerushalayim MK) COACH: Emanuel Schaffer (עמנואל שפר) * These two players, although
included in the official list submitted to FIFA, didn’t travel to
Mexico and stayed in Israel on reserve. |
|
|
Goalkeepers 12. Dino Zoff (SSC Napoli) 17. Lido Vieri (Internazionale FC [Milano]) Defenders 2. Tarcisio
Burgnich (Internazionale FC) 3. Giacinto
Facchetti (Internazionale FC) (c) 4. Fabrizio Poletti (Torino Calcio) 5. Pierluigi Cera (Cagliari Calcio) 7. Comunardo Niccolai (Cagliari Calcio) 8. Roberto Rosato (AC Milan) Midfielders 6. Ugo Ferrante (AC Fiorentina [Firenze]) 9. Giorgio Puia (Torino Calcio) 10. Mario Bertini (Internazionale FC) 14. Gianni Rivera (AC Milan) 15. Sandro Mazzola (Internazionale FC) 16. Giancarlo
de Sisti (AC Fiorentina) 18. Antonio
Juliano (SSC Napoli) 21. Giuseppe Furino (Juventus FC [Torino]) Forwards 11. Luigi
Riva (Cagliari Calcio) 13. Angelo
Domenghini (Cagliari Calcio) 19. Sergio Gori (Cagliari Calcio) 20. Roberto Boninsegna (Internazionale FC) 22. Pierino
Prati (AC Milan) COACH: Ferruccio Valcareggi |
Goalkeepers 12. Héctor Antonio Mota Romero
(Club Necaxa [México D.F.]) 22. Francisco Castrejón Ramírez
(Pumas UNAM [México D.F.]) Defenders 2. Juan Manuel Alejándrez
Rodríguez (CDSC Cruz
Azul [Méx. DF]) 3. Gustavo Peña Velasco
(CDSC Cruz Azul) (c) 4. Sotero Francisco “Pancho” Montes Varela
(CD Veracruz) 5. Mario
Pérez Guadarrama (Club América [México D.F.]) 6. Guillermo Alejandro Hernández Sánchez
(Club América) 13. José Raymundo Vantolrá Rangel
(CD Toluca) 14. Javier
Guzmán Colín (CDSC Cruz Azul) Midfielders 7. Marcos Rivas Barrales
(CF Atlante [México D.F.]) 8. Antonio Munguía Flores
(CDSC Cruz Azul) 15. Héctor Pulido Rodríguez (CDSC Cruz Azul) 17. José Luis González Dávila
(Pumas UNAM) 18. Mario Velarde Velázquez
(Pumas UNAM) Forwards 9. Enrique David Borja García
(Club América) 10. Horacio
José López Salgado (Club América) 11. Aarón Padilla Gutiérrez
(Pumas UNAM) 16. Isidoro Díaz Mejía
(CSD León) 19. Javier Valdivia Huerta
(CD Guadalajara) 20. Juan Ignacio Basaguren
García (CF Atlante) 21. Javier Gonzalo Fragoso Rodríguez
(Club América) COACH: Raúl Cárdenas de la Vega * Star midfielder Alberto
Onofre Cervantes (CD Guadalajara), originally included
in the Mexican 22-men squad submitted to FIFA, suffered a tibia
& fibula fracture three days before the beginning of the competition,
and Rivas was exceptionally allowed to replace him after the registration
window was closed. |
Morocco (المغرب) |
|
Goalkeepers 12. Mohammed Hazzaz (محمد الهزاز) (MAS 19. Abdelqader
Ouriaghli (عبد القادر اورياغلي) (WAC Casablanca) Defenders 2. Abdallah
Lamrani (عبدالله العمراني) (FAR 3. Boujemaa Benkhrif (بوجمعة بنخريف) (Kénitra AC) 4. Moulay Idriss Khanoussi (مولاي
إدريس خنوصي) (MAS 5. Qassem
Slimani (قاسم سليمان) (RS Settat) 13. Jilali Fadili (الجيلالي فضيلي) (FAR 18. Abdelqader el-Khiati (عبد
القادر الخياطي) (FAR Midfielders 6. Mohammed Maaroufi (محمد المعروفي) (DH El-Jadida) 8. Driss
Bamous (دريس باموس) (FAR 9. Ahmed
Faras (احمد فراس) (SC Chabab Mohammédia) 15. Hamed
Dahane (حميد دحان) (Union Sidi Kacem) 16. Moustapha
Choukri (مصطفى شكري) (RCA Casablanca) Forwards 7. Ghandi Saïd (غندي سعيد) (RCA Casablanca) 10. Mohammed
el-Filali (محمد الفيلالي) (Mouloudia Club Oujda) 17. Ahmed
Alaoui (احمد العلوي) (RS Settat) COACH: Blagoja Vidinić *
NOTE: Morocco didn’t travel to Mexico with the full contingent
of 22 players, but only 19. |
Goalkeepers 12. Rubén David Correa Montenegro
(C. Universitario de Dep.) 21. Jesús Goyzueta (Club Universitario de Deportes [Lima]) Defenders 2. Ángel Eloy Campos (Club Sporting Cristal) 3. Orlando de la Torre
Castro (Club Sporting
Cristal) 4. Héctor Eduardo Chumpitaz González (C.
Universitario D.) (c) 5. Nicolás Fuentes Fuentes
(Club Universitario de
Deportes) 14. José
Antonio Fernández Santini (Club Universitario
de Dep.) 15. José Javier González
Aponte (Club Alianza de Lima) 16. Félix Salinas (Club Universitario de Deportes) Midfielders 6. Ramón
Antonio Mifflin Páez (Club
Sporting Cristal) 7. Roberto Federico Challe Olarte
(Club Universitario de
Deportes) 13. Pedro González
Zavala (Club Universitario
de Deportes) 17. Luis Cruzado Sánchez
(Club Universitario de Deportes) Forwards 8. Julio Alberto Baylón Aragonés
(Club Alianza de Lima) 9. Pedro Pablo León García
(Club Alianza de Lima) 10. Teófilo Juan Cubillas Arizaga
(Club Alianza de Lima) 11. Félix
Alberto Gallardo Mendoza (Club Sporting Cristal) 18. José del Castillo
(Club Sporting Cristal) 19. Máximo Eladio Reyes Caraza (Club Alianza de Lima) 20. Hugo Alejandro Sotil Yerén
(CC Deportivo Municipal [Lima]) 22. Oswaldo
Felipe Ramírez Salcedo (C. Sport Boys Ass. [ COACH: Valdir Pereira “Didi” |
|
|
Goalkeepers 21. Stere Adamache
(CS Steagul Roşu Braşov) 22. Gheorghe Gornea
(FC UTA [ Defenders 2. Lajos Sătmăreanu
(CSA Steaua Bucureşti) 3. Nicolae
Lupescu (UFC Rapid) 4. Mihai
Mocanu (FC Petrolul Ploieşti) 5. Cornel
Dinu (CS Dinamo Bucureşti) 12. Mihai
Ivăncescu (CS Steagul Roşu Braşov) 13. Augustin Deleanu
(CS Dinamo Bucureşti) 20. Nicolae Pescaru
(CS Steagul Roşu Braşov) Midfielders 6. Dan Coe (UFC Rapid) 7. Emerich
Dembrovschi (Dinamo Bacău) 8. Nicolae
Dobrin (FC Argeş Piteşti) 10. Radu Nunweiller (CS Dinamo Bucureşti) 14. László Vasile Gergely
(CS Dinamo Bucureşti) 15. Ion Dumitru (UFC Rapid) Forwards 9. Florea
Dumitrache (CS Dinamo Bucureşti) 11. Mircea
Lucescu (CS Dinamo Bucureşti) (c) 16. Alexandru Neagu
(UFC Rapid) 17. Gheorghe Tătaru
(CSA Steaua Bucureşti) 18. Marin Tufan
(FC Farul 19. Flavius
Domide (FC UTA) COACH: Angelo Niculescu |
Goalkeepers
2. Anzor Kavazashvili (ანზორ ყავაზაშვილი) (Spartak [M.]) 13. Lev Yashin (Лев Яшин) (FK Dynamo [Moskva]) Defenders
3. Valentin Afonin (Валентин Афонин) (CSKA [Moskva])
4. Revaz Dzodzuashvili (რევაზ ძოძუაშვილი) (Dinamo [Tb.]) 5. Vladimir Kaplichnyj (Владимир Капличный)
(CSKA [Moskva])
6. Evgenij Lovchev (Евгений Ловчев)
(FK Spartak [Moskva])
7. Gennadij Logofet (Геннадий Логофет)
(FK Spartak [Moskva])
8. Murtaz Khurtsilava (მურთაზ ხურცილავა) (Dinamo
[
9. Al’bert Shesternjov (Альберт Шестернёв)
(CSKA [M.]) (c)
Midfielders
10. Valerij Zykov (Валерий Зыков)
(FK Dynamo [Moskva])
11. Kakhi Asatiani (კახი ასათიანი) (FK Dinamo [Tbilisi])
12. Nikolaj Kiseljov (Николай Киселёв)
(FK Spartak [Moskva])
14. Vladimir Muntjan (Владимир Мунтян) (FK Dynamo [Kyïv])
15. Viktor Serebrjanikov (Виктор Серебряников) (Dyn. [K.])
Forwards
16. Anatolij Byshovets (Анатолий Бышовец) (Dynamo
[Kyïv])
17. Gennadij Evrjuzhikhin (Геннадий Еврюжихин)
(Dyn. [M.])
18. Slava Metreveli (სლავა მეტრეველი) (FK Dinamo [
19. Givi Nodia (გივი ნოდია) (FK Dinamo
[
20. Anatolij Puzach (Анатолий Пузач) (FK Dynamo
[Kyïv])
21. Vitalij Khmel’nitskij (Виталий Хмельницкий) (Dynamo
[K.])
22. Valerij Porkujan (Валерий Поркуян) (FK Chernomorets [O.])
COACH: Gavriil Kachalin (Гавриил Качалин) |
|
|
Goalkeepers
12. Sven-Gunnar Larsson (Örebro SK)
17. Ronney Pettersson (Djurgårdens IF [
Defenders
2. Hans Selander (Upsala
IF)
3. Kurt Axelsson (Club Brugge
KV)
4. Björn Nordqvist (IFK Norrköping) (c)
5. Roland Grip (AIK [
13. Claes Cronqvist (Djurgårdens
IF)
14. Krister Kristensson (Malmö
FF)
15. Leif Målberg (IF Elfsborg
[Borås])
20. Jan Olsson (VfB Stuttgart)
Midfielders
6. Tommy Svensson (Östers IF [Växjö])
7. Bo
Larsson (Malmö FF)
8. Leif Eriksson (
16. Thomas Nordahl (
19. Göran Nicklasson (IFK Göteborg)
Forwards
9. Ove Kindvall (SC Feijenoord
[
10. Ove Grahn (Grasshopper-Club
[Zürich])
11. Örjan Persson (Rangers FC [Glasgow])
18. Tom Turesson (Club Brugge
KV)
21. Inge Ejderstedt (Östers
IF)
22. Sten Pålsson (GAIS [Göteborg])
COACH: Orvar Bergmark |
Goalkeepers
12. Héctor Santos (CA Bella Vista [Montevideo])
22. Walter Luis Corbo Burmia
(CA Peñarol)
Defenders
2. Atilio Genaro Ancheta Weigel
(Club Nacional de Football)
3. Roberto Matosas Postiglione (CA Peñarol)
4. Luis Ignacio Ubiña Olivera (Club Nacional
de Football)
6. Juan Martín Mujica (Club Nacional de Football [Montevideo])
14. Francisco Cámera (CA
Bella Vista)
Midfielders
5. Julio Walter Montero Castillo (Club Nacional de Football)
7. Luis Alberto Cubilla Almeida
(Club Nacional de Football)
8. Pedro Virgilio Rocha Franchetti
(CA Peñarol) (c)
9. Víctor Rodolfo Espárrago Videla (Club Nacional
de Football)
10. Ildo Enrique Maneiro Ghezzi
(Club Nacional de Football)
13. Rodolfo Ariel Sandoval (CA Peñarol)
16. Omar Caetano Otero (CA
Peñarol)
18. Alberto Gómez (Liverpool FC [Montevideo])
Forwards
11. Julio César Morales (Club Nacional de Football)
15. Dagoberto Fontes (Club Atlético Defensor [Montevideo])
17. Rubén Laudelino Bareño (Club Nacional de Football) 19. Óscar Daniel Zubía (CA River Plate [Montevideo]) 20. Julio César Cortés (CA Peñarol)
21. Julio Daniel Losada (CA Peñarol)
COACH: Juan Eduardo Hohberg |
|
©
www.linguasport.com
Website
designed and maintained by Santiago Velasco
|