WORLD CUP 1966 — NATIONAL SQUADS

(In red, original names of countries and players)

 

 

Argentina

Brazil (Brasil)

Goalkeepers

1. Antonio Roma (CA Boca Juniors [Buenos Aires])

2. Rolando Hugo Irusta (CA Lanús [Buenos Aires])

3. Hugo Orlando Gatti (CA River Plate [Buenos Aires])

Defenders

4. Roberto Alfredo Perfumo (Racing Club [Avellaneda])

6. Óscar Osvaldo Calics (CA San Lorenzo de Almagro)

7. Silvio Marzolini (CA Boca Juniors)

8. Roberto Óscar Ferreiro (CA Independiente [Avellaneda])

12. José Rafael Albrecht (CA San Lorenzo de Almagro)

13. Nelson Juan López (CA Banfield)

Midfielders

5. José Varacka (CA San Lorenzo de Almagro)

9. Carmelo Simeone (CA Boca Juniors)

10. Antonio Ubaldo Rattín (CA Boca Juniors) (c)

11. José Omar Pastoriza (CA Independiente)

15. Jorge Raúl Solari (CA River Plate)

16. Alberto Mario González (CA Boca Juniors)

17. Juan Carlos Sarnari (CA River Plate)

Forwards

14. Mario Norberto Chaldú (CA San Lorenzo de Almagro)

18. Alfredo Hugo Rojas (CA Boca Juniors)

19. Luis Artime (CA Independiente)

20. Ermindo Ángel Onega (CA River Plate)

21. Óscar Tomás Mas (CA River Plate)

22. Aníbal Roberto Tarabini (CA Independiente)

COACH: Juan Carlos Lorenzo

Goalkeepers

1. Gilmar dos Santos Neves (Santos FC)

12. Aílton Corrêa Arruda “Manga” (Botafogo FR [Rio de Janeiro])

Defenders

2. Djalma Pereira Dias dos Santos (SE Palmeiras [São Paulo])

3. José Maria Fidélis dos Santos (Bangu AC [Rio de Janeiro])

4. Hilderaldo Luiz Bellini (São Paulo FC) (c)

5. Hércules Brito Ruas (CR Vasco da Gama [Rio de Janeiro])

6. Altair Gomes de Figueiredo (Fluminense FC [Rio de Janeiro])

7. Orlando Peçanha de Carvalho (Santos FC)

9. Rildo da Costa Menezes (Botafogo FR)

Midfielders

8. Paulo Henrique Souza de Oliveira (CR Flamengo [Rio/Janeiro])

11. Gérson de Oliveira Nunes (Botafogo FR)

13. Denílson Custódio Machado (Fluminense FC)

14. Antônio Lima dos Santos (Santos FC)

15. José Eli de Miranda “Zito” (Santos FC)

Forwards

10. Édson Arantes do Nascimento “Pelé” (Santos FC)

16. Manoel Francisco dos Santos “Garrincha” (SC Corinthians)

17. Jair Ventura Filho “Jairzinho” (Botafogo FR)

18. Alcindo Martha de Freitas (Grêmio Foot-Ball [Porto Alegre])

19. Wálter Machado da Silva (CR Flamengo)

20. Eduardo Gonçalves de Andrade “Tostão” (Cruzeiro EC [B.H.])

21. Ademir de Barros “Paraná” (São Paulo FC)

22. Jonas Eduardo Américo “Edu” (Santos FC)

COACH: Vicente Ítalo Feola

Bulgaria (България)

Chile

Goalkeepers

1. Georgi Najdenov (Георги Найденов) (FK Spartak [Sofija])

21. Simeon Simeonov (Симеон Симеонов) (FK Slavija [Sofija])

22. Ivan Dejanov (Иван Деянов) (FK Lokomotiv [Sofija])*

Defenders

2. Aleksandăr Shalamanov (Александър Шаламанов) (Slavija)

3. Ivan Vutsov (Иван Вуцов) (FK Levski [Sofija])

4. Boris Gaganelov (Борис Гаганелов) (CSKA-ČZ [Sofija]) (c)

5. Dimităr Penev (Димитър Пенев) (CSKA-ČZ)

15. Dimităr Largov (Димитър Ларгов) (FK Slavija)

19. Viden Apostolov (Виден Апостолов) (FK Botev [Plovdiv])

Midfielders

6. Dobromir Zhechev (Добромир Жечев) (FK Spartak [Sofija])

8. Stojan Kitov (Стоян Китов) (FK Spartak [Sofija])

10. Petăr Zhekov (Петър Жеков) (FK Beroe [Stara Zagora])

12. Vasil Metodiev (Васил Методиев) (FK Lokomotiv [Sofija])*

18. Evgeni Yanchovski (Евгени Янчовски) (FK Beroe)

20. Ivan Davidov (Иван Давидов) (FK Slavija)

Forwards

7. Dinko Dermendzhiev (Динко Дерменджиев) (Botev [Pl.])

9. Georgi Asparukhov (Георги Аспарухов) (FK Levski)

11. Ivan Kolev (Иван Колев) (CSKA-ČZ)

13. Dimităr Yakimov (Димитър Якимов) (CSKA-ČZ)

14. Nikola Kotkov (Никола Котков) (FK Lokomotiv [Sofija])

16. Aleksandăr Kostov (Александър Костов) (FK Levski)

17. Stefan Abadzhiev (Стефан Абаджиев) (FK Levski)*

COACH: Rudolf Vytlačil

* These three players, although included in the official list submitted to FIFA, didn’t travel to England and stayed in Bulgaria on reserve.

Goalkeepers

9. Adán Godoy Rubina (CD Universidad Católica [Santiago])

13. Juan Segundo Olivares Marambio (CD Santiago Wanderers)

Defenders

2. Hugo Berly Silva (Audax CS Italiano [Santiago])

4. Humberto Carlos Cruz Silva (CSD Colo-Colo [Santiago])

5. Humberto Donoso Bertolotto (CF Universidad de Chile)

6. Luis Armando Eyzaguirre Silva (CF Universidad de Chile)

7. Elías Ricardo Figueroa Brander (CD Santiago Wanderers [Val.])

20. Alberto Aldo Valentini González (CSD Colo-Colo)

21. Hugo Villanueva Clavería (CF Universidad de Chile [Santiago])

Midfielders

10. Roberto Hodge Rivera (CF Universidad de Chile)

12. Rubén Marcos Peralta (CF Universidad de Chile)

14. Ignacio Prieto Urrejola (CD Universidad Católica)

15. Jaime Caupolicán Ramírez Banda (CF Universidad de Chile)

18. Armando Tobar Vargas (CD Universidad Católica)

Forwards

1. Pedro Damián Araya Toro (CF Universidad de Chile)

3. Carlos Héctor Campos Silva (CF Universidad de Chile)

8. Alberto Jorge Fouilloux Ahumada (CD Universidad Católica)

11. Honorino Landa Vera (Green Cross-Temuco)

16. Orlando Aliro Ramírez Vera (CD Palestino [Santiago])

17. Leonel Guillermo Sánchez Lineros (Universidad de Chile) (c)

19. Francisco Segundo Valdés Muñoz (CSD Colo-Colo)

22. Guillermo Yávar Romo (CF Universidad de Chile)

COACH: Luis Álamos Luque

England

France

Goalkeepers

1. Gordon Banks (Leicester City FC)

12. Ron Springett (Sheffield Wednesday FC)

13. Peter Bonetti (Chelsea FC [London])

Defenders

2. George Cohen (Fulham FC [London])

3. Ramon “Ray” Wilson (Everton FC [Liverpool])

5. Jackie Charlton (Leeds United AFC)

6. Bobby Moore (West Ham United FC [London]) (c)

14. Jimmy Armfield (Blackpool FC)

15. Gerry Byrne (Liverpool FC)

Midfielders

4. Norbert “Nobby” Stiles (Manchester United FC)

7. Alan Ball (Blackpool FC)

16. Martin Peters (West Ham United FC)

17. Ron Flowers (Wolverhampton Wanderers FC)

18. Norman Hunter (Leeds United AFC)

Forwards

8. Jimmy Greaves (Tottenham Hotspur FC [London])

9. Bobby Charlton (Manchester United FC)

10. Geoff Hurst (West Ham United FC)

11. John Connelly (Manchester United FC)

19. Terry Paine (Southampton FC)

20. Ian Callaghan (Liverpool FC)

21. Roger Hunt (Liverpool FC)

22. George Eastham (Arsenal FC [London])

COACH: Alf Ramsey

Goalkeepers

1. Marcel Aubour (Olympique Lyonnais)

21. Georges Carnus (Stade Français [Paris])

22. Jean “Johnny” Schuth (RC Strasbourg)

Defenders

2. Marcel Artélésa (AS Monaco) (c)

5. Bernard Bosquier (FC Sochaux-Montbéliard)

6. Robert Budzinski (FC Nantes)

7. André Chorda (Girondins de Bordeaux FC)

11. Gabriel de Michèle (FC Nantes)

12. Jean Djorkaeff (Olympique Lyonnais)

18. Jean-Claude Piumi (US Valenciennes-Anzin)

Midfielders

3. Edmond Baraffe (Toulouse FC)

4. Joseph Bonnel (US Valenciennes-Anzin)

15. Yves Herbet (UA Sedan-Torcy)

16. Robert Herbin (AS Saint-Étienne)

17. Lucien Muller (CF Barcelona)

20. Jacques Simon (FC Nantes)

Forwards

8. Néstor Rubén Combín (Varese FC)

9. Didier Couécou (Girondins de Bordeaux FC)

10. Héctor Adolfo de Bourgoing (Girondins de Bordeaux FC)

13. Philippe Gondet (FC Nantes)

14. Gérard Hausser (RC Strasbourg)

19. Laurent Robuschi (Girondins de Bordeaux FC)

COACH: Henri Guérin

FRG (BRD / Westdeutschland)

Hungary (Magyarország)

Goalkeepers

1. Hans Tilkowski (BV Borussia 09 [Dortmund])

21. Günter Bernard (SV Werder Bremen)

22. Josef Dieter “Sepp” Maier (FC Bayern München)

Defenders

2. Horst-Dieter Höttges (SV Werder Bremen)

3. Karl-Heinz Schnellinger (AC Milan)

5. Willi Schulz (Hamburger SV)

6. Wolfgang Weber (1. FC Köln)

14. Friedel Lutz (SG Eintracht Frankfurt)

15. Bernd Patzke (TSV München 1860)

17. Wolfgang Paul (BV Borussia 09)

Midfielders

4. Franz Beckenbauer (FC Bayern München)

7. Albert Brülls (Brescia Calcio)

8. Helmut Haller (Bologna FC)

12. Wolfgang Overath (1. FC Köln)

16. Max Lorenz (SV Werder Bremen)

18. Klaus-Dieter Sieloff (VfB Stuttgart)

Forwards

9. Uwe Seeler (Hamburger SV) (c)

10. Siegfried “Siggi” Held (BV Borussia 09)

11. Lothar Emmerich (BV Borussia 09)

13. Heinz Hornig (1. FC Köln)

19. Werner Krämer (Meidericher SV [Duisburg])

20. Jürgen Grabowski (SG Eintracht Frankfurt)

COACH: Helmut Schön

Goalkeepers

1. Antal Szentmihályi (Újpesti Dózsa SC [Budapest])

21. József Gelei (Tatabányai Bányász SC)

22. István Géczi (Ferencvárosi TC [Budapest])*

Defenders

2. Benő Káposzta (Újpesti Dózsa SC)

3. Sándor Mátrai (Ferencvárosi TC)

4. Kálmán Sóvári (Újpesti Dózsa SC)

5. Kálmán Mészöly (Vasas SC [Budapest])

17. Gusztáv Szepesi (Tatabányai Bányász SC)

18. Kálmán Ihász (Vasas SC)*

Midfielders

6. Ferenc Sipos (Budapesti Honvéd SE) (c)

8. Zoltán Varga (Ferencvárosi TC)

13. Imre Mathesz (Vasas SC)

14. István Nagy (MTK Budapest)

Forwards

7. Ferenc Bene (Újpesti Dózsa SC)

9. Flórián Albert (Ferencvárosi TC)

10. János Farkas (Vasas SC)

11. Gyula Rákosi (Ferencvárosi TC)

12. Máté Fenyvesi (Ferencvárosi TC)

15. Dezső Molnár (Vasas SC)

16. Lajos Tichy (Budapesti Honvéd SE)

19. Lajos Puskás (Vasas SC)*

20. Antal Nagy (Budapesti Honvéd SE)*

COACH: Lajos Baróti

* These four players, although included in the official list submitted to FIFA, didn’t travel to England and stayed in Hungary on reserve.

Italy (Italia)

Mexico (México)

Goalkeepers

1. Enrico Albertosi (AC Fiorentina [Firenze])

2. Roberto Anzolin (Juventus FC [Torino])

18. Pierluigi Pizzaballa (Atalanta BC [Bergamo])

Defenders

5. Tarcisio Burgnich (Internazionale FC [Milano])

6. Giacinto Facchetti (Internazionale FC)

8. Aristide Guarneri (Internazionale FC)

9. Francesco Janich (Bologna FC)

11. Spartaco Landini (Internazionale FC)

21. Roberto Rosato (Torino Calcio)

22. Sandro Salvadore (Juventus FC) (c)

Midfielders

7. Romano Fogli (Bologna FC)

12. Gianfranco Leoncini (Juventus FC)

13. Giovanni Lodetti (AC Milan)

17. Marino Perani (Bologna FC)

Forwards

3. Paolo Barison (AS Roma)

4. Giacomo Bulgarelli (Bologna FC)

10. Antonio Juliano (SSC Napoli)

14. Sandro Mazzola (Internazionale FC)

15. Luigi Meroni (Torino Calcio)

16. Ezio Pascutti (Bologna FC)

19. Gianni Rivera (AC Milan)

20. Francesco Rizzo (Cagliari Calcio)

COACH: Edmondo Fabbri

Goalkeepers

1. Antonio Félix Carbajal Rodríguez (CSD León)

12. Ignacio Francisco Calderón González (CD Guadalajara)

22. Javier Vargas Rueda (CF Atlas [Guadalajara])

Defenders

2. Arturo Chaires Riso (CD Guadalajara)

3. Gustavo Peña Velasco (CD Oro de Jalisco [Guadalajara]) (c)

4. Jesús del Muro López (CD Veracruz)

14. Gabriel Núñez Aguirre (CD Zacatepec)

15. Guillermo Alejandro Hernández Sánchez (CF Atlas)

Midfielders

5. Ignacio Jáuregui Díaz (CF Monterrey)

6. Isidoro Díaz Mejía (CD Guadalajara)

9. Ernesto Cisneros Salcedo (CD Zacatepec)

13. José Luis González Dávila (Pumas UNAM [México D.F.])

16. Luis Regueiro Urquiola (Pumas UNAM)

17. Magdaleno Diego Mercado Gutiérrez (CF Atlas)

Forwards

7. José Felipe Ruvalcaba Clareños (CD Oro de Jalisco)

8. Aarón Padilla Gutiérrez (Pumas UNAM)

10. Javier Gonzalo Fragoso Rodríguez (Club América [México])

11. Francisco Jara Garibay (CD Guadalajara)

18. Elías Muñoz Ríos (Pumas UNAM)

19. Salvador Reyes Monteón (CD Guadalajara)

20. Enrique David Borja García (Pumas UNAM)

21. Ramiro Navarro de Anda (CD Oro de Jalisco)

COACH: Ignacio Tréllez Campos

North Korea (조선)

Portugal

Goalkeepers

1. Lee Chang-myung (이창명) (Kikwancha SC [Pyongyang])

9. Lee Kyung-hak (이경학) (Moranbong SC [Pyongyang])

Defenders

2. Park Lee-sup (박이섭) (Amrokgang SC [Pyongyang])

3. Shin Jung-kyu (신정규) (Moranbong SC)

5. Lim Jung-sun (림정선) (Moranbong SC)

13. Oh Yoon-kyung (오윤경) (8.8 SC [Pyongyang])

14. Ha Jung-won (하정원) (8.8 SC)

19. Kim Young-kil (김영길) (Rodongja SC [Pyongyang])

20. Ryu Chang-kil (류창길) (Kikwancha SC)

Midfielders

4. Kang Bong-chil (강봉칠) (2.8 SC [Nampo])

6. Im Sung-hwi (임성휘) (2.8 SC)

8. Park Seung-jin (박승진) (Moranbong SC) (c)

18. Kye Seung-woon (계승운) (Rodongja SC)

21. An Se-bok (안세복) (Amrokgang SC)

22. Lee Chee-myung (이치명) (2.8 SC)

Forwards

7. Park Doo-ik (박두익) (Moranbong SC)

10. Kang Ryong-woon (강룡운) (Rodongja SC)

11. Han Bong-jin (한봉진) (2.8 SC)

12. Kim Seung-il (김승일) (Moranbong SC)

15. Yang Sung-kook (양성국) (Kikwancha SC)

16. Lee Dong-woon (이동운) (Rodongja SC)

17. Kim Bong-hwan (김봉환) (Kikwancha SC)

COACH: Myung Rae-hyun (명래현)

Goalkeepers

1. Américo Ferreira Lopes (FC Porto)

2. Joaquim da Silva Carvalho (Sporting CP [Lisboa])

3. José Costa Pereira (CF Os Belenenses [Lisboa])

Defenders

4. Vicente da Fonseca Lucas (CF Os Belenenses)

5. Germano Luís de Figueiredo (SL Benfica [Lisboa])

9. Hilário Rosário da Conceição (Sporting CP)

17. João Pedro Morais (Sporting CP)

20. José Alexandre da Silva Baptista (Sporting CP)

21. José Carlos da Silva José (Sporting CP)

22. Alberto Augusto Antunes Festa (FC Porto)

Midfielders

6. Fernando Peres da Silva (Sporting CP)

10. Mário Esteves Coluna (SL Benfica) (c)

14. Fernando da Conceição Cruz (SL Benfica)

16. Jaime da Silva Graça (Vitória FC [Setúbal])

19. Custódio João Pinto (FC Porto)

Forwards

7. Ernesto Figueiredo Cordeiro (Sporting CP)

8. João de Matos Moura Lourenço (Sporting CP)

11. António José Simões da Costa (SL Benfica)

12. José Augusto Pinto de Almeida (SL Benfica)

13. Eusébio da Silva Ferreira (SL Benfica)

15. Manuel Almeida Duarte (Leixões SC [Matosinhos])

18. José Augusto da Costa Séneca Torres (SL Benfica)

COACH: Otto Martins Glória

Soviet Union (СССР)

Spain (España)

Goalkeepers

1. Lev Yashin (Лев Яшин) (FK Dynamo [Moskva])

21. Anzor Kavazashvili (ანზორ ყავაზაშვილი) (Torpedo M.)

22. Viktor Bannikov (Виктор Банников) (FK Dynamo [Kyïv])

Defenders

3. Leonid Ostrovskij (Леонид Островский) (FK Dynamo [Kyïv])

4. Vladimir Ponomarjov (Владимир Пономарёв) (CSKA [M.])

6. Al’bert Shesternjov (Альберт Шестернёв) (CSKA [M.]) (c)

9. Viktor Getmanov (Виктор Гетманов) (SKA Rostov-na-Donu)

10. Vasilij Danilov (Василий Данилов) (FK Zenit [Leningrad])

13. Aleksej Korneev (Алексей Корнеев) (FK Spartak [Moskva])

Midfielders

5. Valentin Afonin (Валентин Афонин) (SKA Rostov-na-Donu)

7. Murtaz Khurtsilava (მურთაზ ხურცილავა) (Dinamo [Tb.])

8. József Szabó (FK Dynamo [Kyïv])

12. Valerij Voronin (Валерий Воронин) (FK Torpedo Moskva)

14. Georgi Sichinava (გეორგი სიინავა) (FK Dinamo [Tbilisi])

Forwards

2. Viktor Serebrjanikov (Виктор Серебряников) (Dyn. [K.])

11. Igor’ Chislenko (Игорь Численко) (FK Dynamo [Moskva])

15. Galimzjan Khusainov (Галимзян Хусаинов) (Spartak [M.])

16. Slava Metreveli (სლავა მეტრეველი) (FK Dinamo [Tbilisi])

17. Valerij Porkujan (Валерий Поркуян) (FK Dynamo [Kyïv])

18. Anatolij Banishevskij (Анатолий Банишевский) (Neftjanik)

19. Eduard Malofeev (Эдуард Малофеев) (FK Dynamo [Minsk])

20. Eduard Markarov (Эдуард Маркаров) (Neftjanik [Baku])

COACH: Nikolaj Morozov (Николай Морозов)

Goalkeepers

1. José Ángel Iríbar Cortajarena (Club Atlético de Bilbao)

12. Antonio Rodrigo Betancort Barrera (Real Madrid CF)

13. Miguel Reina Santos (CF Barcelona)

Defenders

2. Manuel Sanchis Martínez (Real Madrid CF)*

3. Eladio Silvestre Graells (CF Barcelona)

14. Feliciano Muñoz Rivilla (Club Atlético de Madrid)

15. Severino Reija Vázquez (Real Zaragoza CD)

16. Fernando Olivella Pons (CF Barcelona)

17. Francisco Fernández Rodríguez “Gallego” (CF Barcelona)

Midfielders

4. Luis del Sol Cascajares (Juventus FC [Torino])

5. Ignacio Zoco Esparza (Real Madrid CF)

6. Jesús Glaría Jordán (Club Atlético de Madrid)

8. Amancio Amaro Varela (Real Madrid CF)

18. José Martínez Sánchez “Pirri” (Real Madrid CF)

Forwards

7. José Armando Ufarte Ventoso (Club Atlético de Madrid)

9. Marcelino Martínez Cao (Real Zaragoza CD)

10. Luis Suárez Miramontes (Internazionale FC [Milano])

11. Francisco Gento López (Real Madrid CF) (c)

19. José María Fusté Blanch (CF Barcelona)

20. Joaquín Peiró Lucas (Internazionale FC)

21. Adelardo Rodríguez Sánchez (Club Atlético de Madrid)

22. Carlos Lapetra Coarasa (Real Zaragoza CD)

COACH: José Villalonga Llorente

* The first family name of Real Madrid’s defender (as well as that of his son Manuel) is often pronounced “Sanchís” (with the stress in the last syllable), but the correct spelling and pronunciation is “Sanchis” (a variant of the most common “Sánchez”).

Switzerland (Schweiz / Suisse)

Uruguay

Goalkeepers

1. Karl Elsener (Lausanne-Sports)

12. Léo Eichmann (FC La Chaux-de-Fonds)

22. Mario Prosperi (FC Lugano)

Defenders

2. Willy Allemann (FC Grenchen)

5. René Brodmann (FC Zürich) (c)

7. Hansruedi Führer (BSC Young Boys [Bern])

9. André Grobéty (Lausanne-Sports)

14. Werner Leimgruber (FC Zürich)

18. Heinz Schneiter (BSC Young Boys)

20. Ely Tacchella (Lausanne-Sports)

Midfielders

3. Kurt Armbruster (Lausanne-Sports)

4. Heinz Bäni (FC Zürich)

6. Richard Dürr (Lausanne-Sports)

19. Xavier Stierli (FC Zürich)

21. Georges Vuilleumier (Lausanne-Sports)

Forwards

8. Vittore Gottardi (FC Lugano)

10. Robert Hosp (Lausanne-Sports)

11. Jakob “Köbi” Kuhn (FC Zürich)

13. Fritz Künzli (FC Zürich)

15. Karl Odermatt (FC Basel)

16. René-Pierre Quentin (FC Sion)

17. Jean-Claude Schindelholz (Servette FC [Genève])

COACH: Alfredo Foni

Goalkeepers

1. Ladislao Mazurkiewicz Iglesias (CA Peñarol [Montevideo])

12. Roberto Eduardo Sosa (Club Nacional de Football [Montev.])

22. Walter Taibo Martínez (CA Peñarol)

Defenders

2. Florencio Horacio Troche Herrera (Club Atlético Cerro [M.]) (c)

3. Jorge Carlos Manicera Fuentes (Club Nacional de Football)

13. Nelson Díaz (CA Peñarol)

14. Emilio Walter Álvarez (Club Nacional de Football)

15. Luis Ignacio Ubiña Olivera (Rampla Juniors FC [Montevideo])

16. Eliseo Álvarez (Rampla Juniors FC)

20. Luis Eduardo Ramos (Club Nacional de Football)

Midfielders

4. Pablo Justo Forlán Lamarque (CA Peñarol)

5. Néstor Gonçálvez (CA Peñarol)

6. Omar Caetano Otero (CA Peñarol)

17. Héctor Salvá González (Danubio FC [Montevideo])

21. Víctor Rodolfo Espárrago Videla (Club Nacional de Football)

Forwards

7. Julio César Cortés (CA Peñarol)

8. José Eusebio Urruzmendi Ayçaguer (Club Nacional de Football)

9. José Francisco Sasía Lugo (Club Atlético Defensor [Monte.])

10. Pedro Virgilio Rocha Franchetti (CA Peñarol)

11. Domingo Salvador Pérez (Club Nacional de Football)

18. Milton Viera Rivero (Club Nacional de Football)

19. Héctor Jesús Silva (CA Peñarol)

COACH: Ondino Leonel Viera



© www.linguasport.com
Website designed and maintained by Santiago Velasco