Eurocup 2019-20

(From 2-10-2019 to 27-04-2020)

 

 

COMPETITION SYSTEM

·          24 teams (selected by invitation from ULEB among its registered members, based on their domestic and international results over the previous years) enter a Regular Season, divided into four groups of six teams each playing a round-robin. The final standing is based on individual wins and defeats. In case of a tie between two or more teams after this group stage, the following criteria is used to decide the final classification: 1) number of wins in head-to-head games between the teams; 2) basket average between the teams; 3) general basket average at the end of the Regular Season; 4) points scored; 5) sum of quotients of points scored and points allowed. [NOTE: In accordance with Eurocup bylaws, all points scored in extra period(s) will not be counted in the standings, nor for any tie-break situation.]

·          The top four teams in each group after the Regular Season qualify for the Top 16 stage, comprising four groups of four teams each playing a round-robin.

·          The group winners and runners-up after the Top 16 stage qualify for a 1/4 Final Playoff (X-pairings, best of 3 games) and later 1/2 Final Playoff (also played as a best of 3 games knock-out round).

·          The two winners of the 1/2 Final Playoff qualify for the Final (best of 3 games). The two finalists obtain a wild card to participate in Euroleague 2020-21.

[NOTE: On 12-03-2020, Euroleague Basketball temporarily suspended its two competitions (Euroleague and Eurocup) due to the COVID-19 pandemic. On 25-05-2020, as the health situation didn’t improve, the European body cancelled the present editions of these two tournaments, scratched the remaining games (from 1/4 Finals on in Eurocup) and declared the championship void.]

 

 

PARTICIPANTS

SS Umana Reyer Venezia (ITA)

Aquila Basket Trento (ITA)

Segafredo Virtus Bologna (ITA)

Germani Brescia Leonessa (ITA)

CB Unicaja Málaga (SPA)

Divina Seguros Joventut de Badalona (SPA)

BC MoraBanc Andorra (SPA)

Tofaş SK [Bursa] (TUR)

Galatasaray SK [İstanbul] (TUR)

Darüşşafaka SK [İstanbul] (TUR)

AS Monaco Basket (FRA)

Nanterre 92 (FRA)

Limoges CSP (FRA)

BK UNIKS [Kazan’] (RUS)

BK Lokomotiv-Kuban’ [Krasnodar] (RUS)

EWE Baskets [Oldenburg] (GER)

SSV Ratiopharm Ulm (GER)

AS Promitheas Pátras BC (GRE)

BC Rytas [Vilnius] (LIT)

Maccabi Rishon Le’Ziyon BC (ISR)

KK Partizan [Beograd] (SER)

KK Budućnost [Podgorica] (MON)

KK Cedevita Olimpija [Ljubljana] (SVN)

GKK Asseco Arka Gdynia (POL)

 

 

REGULAR SEASON

 

GROUP A

Competition Day 1 (2-10-2019) / Competition Day 6 (6-11-2019)

AS Monaco Basket - BC MoraBanc Andorra

82-66 (47-32) (*)

95-68 (38-37) (*)

Maccabi Rishon Le’Ziyon BC - AS Promitheas Pátras BC

55-88 (33-52)

88-77 (43-30)

SSV Ratiopharm Ulm - Segafredo Virtus Bologna

79-92 (43-46)

92-91 (42-50)

Competition Day 2 (9-10-2019) / Competition Day 7 (13-11-2019)

BC MoraBanc Andorra - SSV Ratiopharm Ulm

97-78 (51-37)

87-99 (39-54) (*)

AS Promitheas Pátras BC - AS Monaco Basket

74-77 (32-42)

80-59 (54-21)

Segafredo Virtus Bologna - Maccabi Rishon Le’Ziyon BC

96-77 (45-40)

79-85 (47-45)

Competition Day 3 (16-10-2019) / Competition Day 8 (20-11-2019)

Maccabi Rishon Le’Ziyon BC - AS Monaco Basket

77-72 (43-40)

77-75 (40-33)

SSV Ratiopharm Ulm - AS Promitheas Pátras BC

67-70 (34-38)

82-77 (42-40)

Segafredo Virtus Bologna - BC MoraBanc Andorra

87-72 (43-38) (*)

93-79 (52-44)

Competition Day 4 (23-10-2019) / Competition Day 9 (11-12-2019)

AS Monaco Basket - SSV Ratiopharm Ulm

82-65 (35-38)

63-78 (26-43)

AS Promitheas Pátras BC - Segafredo Virtus Bologna

78-69 (36-38) (*)

88-75 (44-35)

Maccabi Rishon Le’Ziyon BC - BC MoraBanc Andorra

67-86 (32-47) (*)

84-61 (45-30)

Competition Day 5 (30-10-2019) / Competition Day 10 (18-12-2019)

BC MoraBanc Andorra - AS Promitheas Pátras BC

81-91 (43-39)

66-80 (36-35) (*)

SSV Ratiopharm Ulm - Maccabi Rishon Le’Ziyon BC

103-89 (55-47) (*)

96-92 (44-37) (a)

Segafredo Virtus Bologna - AS Monaco Basket

77-75 (35-35)

72-81 (35-30) (*)

* Games played a day before the reference date for each competition day.
(a) Overtime at the end of regulation (83-83).

 

FINAL STANDING

P

W

L

F

A

Pts.

1. Segafredo Virtus Bologna

10

8

2

846

791

18

2. BC MoraBanc Andorra

10

7

3

853

766

17

3. AS Monaco Basket

10

6

4

763

732

16

4. AS Promitheas Pátras BC

10

6

4

771

751

16

5. Maccabi Rishon Le’Ziyon BC

10

2

8

740

862

12

6. SSV Ratiopharm Ulm

10

1

9

793

864

11

 

GROUP B

Competition Day 1 (2-10-2019) / Competition Day 6 (6-11-2019)

Tofaş SK - Limoges CSP

84-71 (42-33)

91-82 (49-38)

BC Rytas - BK Lokomotiv-Kuban’

92-86 (56-44) (*)

82-87 (43-44) (*)

SS Umana Reyer Venezia - KK Partizan

63-66 (28-30) (*)

69-83 (39-37) (*)

Competition Day 2 (9-10-2019) / Competition Day 7 (13-11-2019)

Limoges CSP - BC Rytas

82-61 (33-31)

92-78 (46-36)

KK Partizan - Tofaş SK

93-80 (45-49) (*)

82-72 (42-31)

BK Lokomotiv-Kuban’ - SS Umana Reyer Venezia

77-63 (38-31)

66-61 (30-35)

Competition Day 3 (16-10-2019) / Competition Day 8 (20-11-2019)

BC Rytas - KK Partizan

61-66 (30-34) (*)

86-81 (46-40)

BK Lokomotiv-Kuban’ - Limoges CSP

86-75 (42-41)

77-92 (32-53)

SS Umana Reyer Venezia - Tofaş SK

76-65 (42-31) (*)

73-80 (38-41)

Competition Day 4 (23-10-2019) / Competition Day 9 (11-12-2019)

Tofaş SK - BC Rytas

91-81 (51-47)

99-83 (57-31) (*)

KK Partizan - BK Lokomotiv-Kuban’

80-71 (41-35) (*)

83-76 (45-40)

SS Umana Reyer Venezia - Limoges CSP

93-85 (47-48) (*)

71-78 (29-37) (*)

Competition Day 5 (30-10-2019) / Competition Day 10 (18-12-2019)

BC Rytas - SS Umana Reyer Venezia

72-81 (29-46) (*)

76-74 (38-36)

Limoges CSP - KK Partizan

60-82 (32-36)

77-58 (40-34)

BK Lokomotiv-Kuban’ - Tofaş SK

69-72 (32-28)

92-90 (48-43) (*)

* Games played a day before the reference date for each competition day.

 

FINAL STANDING

P

W

L

F

A

Pts.

1. SS Umana Reyer Venezia

10

8

2

759

713

18

2. KK Partizan

10

7

3

767

722

17

3. Tofaş SK

10

5

5

804

822

15

4. BC Rytas

10

4

6

800

811

14

5. BK Lokomotiv-Kuban’

10

4

6

797

780

14

6. Limoges CSP

10

2

8

748

827

12

 

GROUP C

Competition Day 1 (2-10-2019) / Competition Day 6 (6-11-2019)

Germani Brescia Leonessa - BK UNIKS

84-75 (43-29)

77-63 (37-34)

KK Cedevita Olimpija - Darüşşafaka SK

73-79 (35-39)

72-76 (39-46)

Nanterre 92 - Divina Seguros Joventut de Badalona

85-78 (45-39)

79-77 (34-36)

Competition Day 2 (9-10-2019) / Competition Day 7 (13-11-2019)

Darüşşafaka SK - Nanterre 92

72-65 (42-34) (*)

68-82 (37-45) (*)

Divina Seguros Joventut de Badalona - Germani Brescia Leonessa

81-68 (35-36) (*)

87-83 (52-43)

BK UNIKS - KK Cedevita Olimpija

80-67 (38-35)

81-76 (41-31)

Competition Day 3 (16-10-2019) / Competition Day 8 (20-11-2019)

Germani Brescia Leonessa - KK Cedevita Olimpija

78-71 (39-46)

73-62 (38-26) (*)

Divina Seguros Joventut de Badalona - Darüşşafaka SK

85-82 (36-38)

92-86 (46-35)

Nanterre 92 - BK UNIKS

92-94 (44-44)

72-79 (36-42)

Competition Day 4 (23-10-2019) / Competition Day 9 (11-12-2019)

Germani Brescia Leonessa - Darüşşafaka SK

35-61 (20-28)

61-70 (33-42) (*)

KK Cedevita Olimpija - Nanterre 92

87-93 (44-52)

90-87 (32-43)

BK UNIKS - Divina Seguros Joventut de Badalona

86-74 (49-33)

90-73 (44-47)

Competition Day 5 (30-10-2019) / Competition Day 10 (18-12-2019)

Darüşşafaka SK - BK UNIKS

77-79 (39-37)

71-68 (30-36)

Divina Seguros Joventut de Badalona - KK Cedevita Olimpija

101-81 (61-41) (*)

103-81 (51-38)

Nanterre 92 - Germani Brescia Leonessa

65-73 (35-35) (*)

85-78 (39-41) (*)

* Games played a day before the reference date for each competition day.

 

FINAL STANDING

P

W

L

F

A

Pts.

1. BK UNIKS

10

6

4

783

775

16

2. Germani Brescia Leonessa

10

6

4

705

725

16

3. Darüşşafaka SK

10

5

5

746

708

15

4. DS Joventut de Badalona

10

5

5

838

834

15

5. Nanterre 92

10

4

6

792

809

14

6. KK Cedevita Olimpija

10

4

6

799

812

14

 

GROUP D

Competition Day 1 (2-10-2019) / Competition Day 6 (6-11-2019)

CB Unicaja Málaga - KK Budućnost

83-70 (48-42)

81-82 (46-51)

EWE Baskets - GKK Asseco Arka Gdynia

74-78 (40-33) (*)

61-73 (32-32) (*)

Aquila Basket Trento - Galatasaray SK

64-70 (34-51) (*)

76-81 (40-26) (*)

Competition Day 2 (9-10-2019) / Competition Day 7 (13-11-2019)

KK Budućnost - Aquila Basket Trento

68-77 (34-43)

69-76 (41-33) (*)

Galatasaray SK - EWE Baskets

92-79 (41-37)

79-72 (26-32)

GKK Asseco Arka Gdynia - CB Unicaja Málaga

59-66 (30-28)

91-69 (46-31)

Competition Day 3 (16-10-2019) / Competition Day 8 (20-11-2019)

KK Budućnost - GKK Asseco Arka Gdynia

59-62 (35-32)

61-78 (30-41)

CB Unicaja Málaga - Galatasaray SK

88-83 (41-39) (*)

91-80 (34-39) (*)

Aquila Basket Trento - EWE Baskets

91-81 (47-43)

108-88 (44-46)

Competition Day 4 (23-10-2019) / Competition Day 9 (11-12-2019)

Galatasaray SK - KK Budućnost

84-83 (42-44) (a)

94-78 (55-40)

EWE Baskets - CB Unicaja Málaga

91-78 (46-36)

108-68 (48-37) (*)

Aquila Basket Trento - GKK Asseco Arka Gdynia

80-91 (32-44)

78-85 (49-40)

Competition Day 5 (30-10-2019) / Competition Day 10 (18-12-2019)

KK Budućnost - EWE Baskets

83-85 (47-49)

102-99 (39-47)

CB Unicaja Málaga - Aquila Basket Trento

93-74 (48-34)

88-76 (45-37) (*)

GKK Asseco Arka Gdynia - Galatasaray SK

78-83 (28-41)

92-73 (56-33)

* Games played a day before the reference date for each competition day.
(a) Overtime at the end of regulation (76-76).

 

FINAL STANDING

P

W

L

F

A

Pts.

1. CB Unicaja Málaga

10

7

3

845

774

17

2. Galatasaray SK

10

6

4

813

792

16

3. EWE Baskets

10

6

4

840

850

16

4. Aquila Basket Trento

10

5

5

797

817

15

5. KK Budućnost

10

3

7

784

775

13

6. GKK Asseco Arka Gdynia

10

3

7

710

781

13

 

 

TOP 16

 

GROUP E

Competition Day 1 (8-01-2020) / Competition Day 5 (5-02-2020)

Darüşşafaka SK - Aquila Basket Trento

73-69 (36-30)

74-95 (34-55) (*)

KK Partizan - Segafredo Virtus Bologna

99-81 (62-42)

82-84 (47-35)

Competition Day 2 (15-01-2020) / Competition Day 6 (4-03-2020)

Aquila Basket Trento - KK Partizan

58-83 (28-47)

91-75 (45-39)

Segafredo Virtus Bologna - Darüşşafaka SK

83-72 (47-33)

96-106 (40-52) (a)

Competition Day 3 (22-01-2020) / Competition Day 4 (29-01-2020)

Darüşşafaka SK - KK Partizan

65-63 (30-32) (*)

69-57 (35-25)

Aquila Basket Trento - Segafredo Virtus Bologna

67-73 (30-39) (*)

94-70 (52-40)

* Games played a day before the reference date for each competition day.
(a) Game rescheduled to 5-03-2020 and moved to Belgrade (behind closed doors) due to travel restrictions to Italian clubs after the outbreak of coronavirus in some parts of the country.

 

FINAL STANDING

P

W

L

F

A

Pts.

1. KK Partizan

6

5

1

489

418

11

2. Segafredo Virtus Bologna

6

4

2

519

488

10

3. Darüşşafaka SK

6

3

3

458

464

9

4. Aquila Basket Trento

6

0

6

413

509

6

 

GROUP F

Competition Day 1 (8-01-2020) / Competition Day 5 (5-02-2020)

Germani Brescia Leonessa - AS Promitheas Pátras BC

63-57 (26-18) (*)

67-56 (35-32)

EWE Baskets - SS Umana Reyer Venezia

98-87 (54-43)

82-78 (45-39)

Competition Day 2 (15-01-2020) / Competition Day 6 (4-03-2020)

SS Umana Reyer Venezia - Germani Brescia Leonessa

68-60 (33-22) (*)

88-93 (41-45) (*)

AS Promitheas Pátras BC - EWE Baskets

81-70 (42-38)

72-97 (38-56) (*)

Competition Day 3 (22-01-2020) / Competition Day 4 (29-01-2020)

AS Promitheas Pátras BC - SS Umana Reyer Venezia

68-70 (35-44) (*)

52-70 (27-41) (*)

Germani Brescia Leonessa - EWE Baskets

70-67 (34-42)

89-84 (52-37)

* Games played a day before the reference date for each competition day.

 

FINAL STANDING

P

W

L

F

A

Pts.

1. AS Promitheas Pátras BC

6

4

2

440

383

10

2. SS Umana Reyer Venezia

6

4

2

452

462

10

3. Germani Brescia Leonessa

6

2

4

421

441

8

4. EWE Baskets

6

2

4

474

501

8

 

GROUP G

Competition Day 1 (8-01-2020) / Competition Day 5 (5-02-2020)

BC Rytas - BK UNIKS

86-91 (39-36)

82-69 (42-38)

AS Monaco Basket - Galatasaray SK

73-85 (39-38)

79-91 (37-43)

Competition Day 2 (15-01-2020) / Competition Day 6 (4-03-2020)

BK UNIKS - AS Monaco Basket

78-84 (35-44) (*)

85-60 (44-26)

Galatasaray SK - BC Rytas

73-89 (35-45)

83-75 (43-27) (*)

Competition Day 3 (22-01-2020) / Competition Day 4 (29-01-2020)

BK UNIKS - Galatasaray SK

94-69 (51-33)

90-76 (49-35)

BC Rytas - AS Monaco Basket

80-75 (33-31)

86-61 (53-15)

* Games played a day before the reference date for each competition day.

 

FINAL STANDING

P

W

L

F

A

Pts.

1. AS Monaco Basket

6

4

2

494

443

10

2. BK UNIKS

6

3

3

481

483

9

3. BC Rytas

6

3

3

468

482

9

4. Galatasaray SK

6

2

4

471

506

8

 

GROUP H

Competition Day 1 (8-01-2020) / Competition Day 5 (5-02-2020)

Tofaş SK - CB Unicaja Málaga

84-82 (48-44) (*)

76-68 (43-34)

Divina Seguros Joventut de Badalona - BC MoraBanc Andorra

90-87 (36-48)

90-89 (47-48) (*)

Competition Day 2 (15-01-2020) / Competition Day 6 (4-03-2020)

CB Unicaja Málaga - Divina Seguros Joventut de Badalona

90-84 (44-31) (*)

101-86 (37-39)

BC MoraBanc Andorra - Tofaş SK

63-69 (37-36)

97-94 (58-46)

Competition Day 3 (22-01-2020) / Competition Day 4 (29-01-2020)

BC MoraBanc Andorra - CB Unicaja Málaga

88-92 (40-37) (*)

84-75 (43-42)

Divina Seguros Joventut de Badalona - Tofaş SK

88-84 (39-48)

91-76 (46-28) (*)

* Games played a day before the reference date for each competition day.

 

FINAL STANDING

P

W

L

F

A

Pts.

1. CB Unicaja Málaga

6

4

2

510

500

10

2. Tofaş SK

6

4

2

493

479

10

3. DS Joventut de Badalona

6

3

3

528

528

9

4. BC MoraBanc Andorra

6

1

5

497

521

7

 

 

1/4 FINAL

(best of 3 games: 17-03-2020 / 20-03-2020 / 25-03-2020; same color means same home court)

E1-G2 (A): KK Partizan - BK UNIKS

 

 

 

F1-H2 (B): AS Promitheas Pátras BC - Tofaş SK

 

 

 

G1-E2 (C): AS Monaco Basket - Segafredo Virtus Bologna

 

 

 

H1-F2 (D): CB Unicaja Málaga - SS Umana Reyer Venezia

 

 

 

 

1/2 FINAL

(best of 3 games: 31-03-2020 / 3-04-2020 / 8-04-2020; same color means same home court)

A-B: xxx -xxx

 

   

C-D: xxx -xxx

 

   

 

 

FINAL (GAME 1)

VENUE: xxx (xxx)

DATE: 21-04-2020 (xxx h)

ATTENDANCE: xxx

REFEREES: xxx (XXX), xxx (XXX), xxx (XXX)

FOULED OUT: xxx

SCORING BY QUARTER: xxx / xxx / xxx / xxx

TOP SCORER: xxx

xxx - xxx

xxx (xxx)

xxx (coach: xxx)

 

2P

3P

FT

Rbds

Blck

Balls

As

PF

Min

Pts.

A

M

A

M

A

M

Def

Of

ST

TO

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

TOTAL

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

 

xxx (coach: xxx)

 

2P

3P

FT

Rbds

Blck

Balls

As

PF

Min

Pts.

A

M

A

M

A

M

Def

Of

ST

TO

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

TOTAL

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

RESUMEN (SUMMARY)

xxx.

 

FINAL (GAME 2)

VENUE: xxx (xxx)

DATE: 24-04-2020 (xxx h)

ATTENDANCE: xxx

REFEREES: xxx (XXX), xxx (XXX), xxx (XXX)

FOULED OUT: xxx

SCORING BY QUARTER: xxx / xxx / xxx / xxx

TOP SCORER: xxx

xxx - xxx

xxx (xxx)

xxx (coach: xxx)

 

2P

3P

FT

Rbds

Blck

Balls

As

PF

Min

Pts.

A

M

A

M

A

M

Def

Of

ST

TO

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

TOTAL

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

 

xxx (coach: xxx)

 

2P

3P

FT

Rbds

Blck

Balls

As

PF

Min

Pts.

A

M

A

M

A

M

Def

Of

ST

TO

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

TOTAL

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

RESUMEN (SUMMARY)

xxx.

 

FINAL (GAME 3)

VENUE: xxx (xxx)

DATE: 27-04-2020 (xxx h)

ATTENDANCE: xxx

REFEREES: xxx (XXX), xxx (XXX), xxx (XXX)

FOULED OUT: xxx

SCORING BY QUARTER: xxx / xxx / xxx / xxx

TOP SCORER: xxx

xxx - xxx

xxx (xxx)

xxx (coach: xxx)

 

2P

3P

FT

Rbds

Blck

Balls

As

PF

Min

Pts.

A

M

A

M

A

M

Def

Of

ST

TO

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

TOTAL

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

 

xxx (coach: xxx)

 

2P

3P

FT

Rbds

Blck

Balls

As

PF

Min

Pts.

A

M

A

M

A

M

Def

Of

ST

TO

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

# xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

xxx

-

-

-

-

-

-